Krzysztof Głuch Oscillate

Początki zespołu sięgają roku 2004.  Jest to  podróż przekrojowa przez historię światowych trendów i stylów muzycznych. Muzyka tego zespołu paradoksalnie dowodzi temu, że Blues jest formą otwartą, nieprzewidywalną a co za tym idzie świeżą, improwizatorską i wirtuozerską skupiającą wokół siebie muzyków o szerokich horyzontach muzycznych. Znakiem, że nurt ten czerpie inspiracje z zewnątrz, przełamuje konwenanse poprzez dodawanie elementów zaczerpniętych z innych gatunków muzycznych, a co za tym idzie pozwala  się skutecznie przełożyć na język współczesny. Zespół łączy w sobie muzyków z różnych grup wiekowych dzięki czemu owoc ich wspólnej pracy pozostaje nowatorski, pozbawiony ram  i schematów. Zespół występuje w składach podstawowym oraz poszerzonym o sekcję dętą.

 

Krzysztof Głuch – Rhodes Piano

Agnieszka Łapka – vocal

Krzysztof Głuch jr. – gitara

Andrzej Rusek – bass

Przemek Borowiecki – drums

 

Zespół zaprasza do współpracy wspaniałych gości takich jak:

Jerzy Piotrowski, Jorgos Skolias, Józef Skrzek, Antoni Gralak, Aleksander Korecki, Bronisław Duży, Arek Skolik czy Henryk Gembalski …

 

www.oscillate.pl

Śląska Grupa Bluesowa

Z zespołem Agnieszka współpracuje od roku 2007.

Grupa koncertuje w klubach w całej Polsce.

 

Muzycy przez lata związani z zespołem:

 

Jan „Kyks” Skrzek – śpiew, piano, harp

Leszek Winder – gitara

Michał Giercuszkiewicz – drums

Mirek Rzepa – bass

Michał Kielak – harp

Krzysztof Głuch – piano

Agnieszka Łapka – śpiew, chórki

Trio Głuch-Łapka-Głuch

Trio Głuch-Łapka-Głuch to przedsięwzięcie, które zapoczątkował zespół Krzysztof Głuch Oscillate. Trio to inicjatywa jazzowo-bluesowa z domieszką muzyki klasycznej, soulu i R’n’B. Muzyka Tria powstała w oparciu o najlepsze wzorce obecne w kulturze światowej. Wysmakowane aranżacje kompozycji Krzysztofa Głucha z tekstami Agnieszki Łapki w tym projekcie mogą  klarownie wybrzmieć i po prostu oczarować.  Muzycy tego zespołu współpracują ze sobą już naście lat, zagrali razem dziesiątki koncertów oraz spędzili wiele godzin w studio. Dzięki temu są doskonale zgrani, wyczuleni na niuanse i wszelkie zmiany dynamiczne. Dzięki temu muzyka mieni się nastrojowością, jest dopracowana w każdym detalu oraz posiada charakter, którego nie sposób pomylić z żadną inną wizją muzyczną.

 

Krzysztof Głuch – piano

Agnieszka Łapka – spiew

Krzysztof Głuch jr. – gitara